9 in 1 robot kuchenny mr magic blender

Dawniej wszelkie prace kuchenne wykonywano głównie ręcznie. Podejmowały poprzez to sporo klimatu i szybkości, które ważna by spożytkować w inny sposób. Dziś trudno wyobrazić sobie nową kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z sieci energetycznej. Ich użycie skraca czas przygotowania posiłków i zajmuje proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym narzędziem w kuchni jest mikser. Większość mikserów posiada dwa rodzaje końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze dostarczają do mieszania i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, inne do mieszania potraw częstych i ciast.

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub bitej śmietany do kilku minut, podczas gdy ręcznie było to minut kilkanaście. Jest jeszcze inna strona medalu: podczas ubijania śmietany należy uważać, żeby nie przedobrzyć, ponieważ szybko ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym daniem jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale pokazuje jej skorzystanie, choć bywa też używana do cięcia pieczywa oraz innych artykułów o podobnej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza gładkie oraz o falistym brzegu, co daje dostosowanie ich charakterystyki pracy do gustu krojonego produktu. Krajalnica daje nam na precyzyjne pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin zaczynany jest automatyczny posuw stolika, na jakim spoczywa wędlina, co powoduje, że plasterkowanie mięsa kończy się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie są tego udogodnienia, choć przedstawiają się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na wyposażeniu posiada robota kuchennego. Stanowi toż wielofunkcyjne narzędzie, które daje do cięcia, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele są i możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny układa się zazwyczaj z dość prostej podstawy, mieszczącej napęd i kształt sterowania oraz dołączanej misy, w jakiej na obrotowym wielowypuście zapisuje się stosowne końcówki. Urządzenia wciąż nie odda się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej otoczenie przed rozbryzgami.