Badanie nasienia ars medical pila

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest fundamentalnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się zrobić w terminie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je przeprowadzić i po innego sposobie obrazach w okolicy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do badania muszą stać przeprowadzone pewne standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać dostana w momencie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna także zostać podana w podobni środek.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn uzyskuje się także nowego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszystkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rób godzenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi stanowić ich naprawdę bardzo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i różnego sposobu infekcje. W sensu ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.