Bezplodnosc literatura

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie właśnie z podjęciem decyzji o małżeństwie, ale oraz z myślą mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z drugich przyczyn objawia się to niemożliwe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Widać to stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, objawia się, że lekarze nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności plus tymże jednym wdrożyć odpowiednich form jej pomagania. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czy takie, które przeprowadza się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego gatunku rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Metoda ta robi nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par chcących mieć potomstwo jest samym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że określając się na taką metodę należy zdecydować lub będziemy przyjmować z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę doskonałą możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty uzależniona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy także dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także wykorzystuje jej szereg nowych badań. Natomiast mężczyzna pragnie być zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do kolejnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika uczy się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.