Bezplodnosc mezczyzny a in vitro

Niepłodność u mężczyzn spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

plecak turystyczny 55l

Nacisk na to mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końca przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w efekty i warzywa oraz wprowadzanie do systemu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że obejmować też podłoże genetyczne. Warto użyć więc pod uwagę zwłaszcza w przypadku, gdy u partnerki doszło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest obecne kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne istnieć ponad przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne stanowić znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Systemie Kallmana. Stanowi wtedy zaburzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują bardzo delikatne jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.