Biuro rachunkowe krakow podgorze

Biuro rachunkowe jako podmiot gospodarczy świadczy pomocy w terenie rachunkowości, prowadzenia dokumentacji kadrowej i płacowej. Usługi te czyni na praca innych podmiotów gospodarczych i organizacji, a ponadto osób fizycznych.
Podpisując umowę zleceniobiorca, czyli biuro rachunkowe, wiąże się do uprawiania obowiązków związanych z wykonywaniem prawa podatkowego, dobra pracy, a także praw związanych z ubezpieczeniem społecznym.

Optima Biuro Rachunkowe zostało opracowane, żeby uprościć pracę biur rachunkowych, wykonujących seryjnie innego rodzaju operacje. Moduł Optima jest dokładnie połączony z biurem rachunkowym, dlatego każde informacje mogą stanowić modyfikowane i synchronizowane na bieżąco. Ułatwia to księgowemu podjęcie działalności bez dodatkowego logowania się.
W współzależności od pozycje i wzorze firmy można użyć różne moduły jakie zawiera program Optima Biuro Rachunkowe.
I właśnie np. moduł Księgi Podatkowe umożliwia bezpośrednią obsługę księgową firm. Idzie na złożenia z Urzędem Skarbowym, zgodnie z najróżniejszymi przepisami. Inny moduł Księga Handlowa idzie na zachowanie ksiąg zgodnie z najróżniejsza ustawą o rachunkowości. Procesy księgowania są w wszyscy zautomatyzowane. Moduł ten ewidencjonuje podatek Vat. Umożliwia także przesyłanie informacji w system elektroniczny.
Kolejny moduł Środki Trwałe daje możliwość biurom rachunkowym prowadzenia dla mężczyzny ewidencji środków trwałych, a też wartości prawnych i lekkich. Pozwala ponadto na rozplanowanie amortyzacji. Automatycznie księguje także odpisy amortyzacyjne, rejestruje historię środka trwałego.
Moduł Kadry oraz Płace nalicza i drukuje deklaracje podatkowe, wylicza składki ZUS. Umożliwia biurom rachunkowym prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowo-płacowej. Współpracuje z planem Płatnik. Koryguje listy płac oraz wysyła deklaracje do Urzędu Skarbowego. Wszystko to dzieje się razem z najnowocześniejszymi przepisami, które są ciągle aktualizowane.
Program Optima jest łatwo wybieranym oprogramowaniem przez biura księgowe i doradców podatkowych. Jest niedrogi w możliwości dużej i modelu usługowym dostępnym przez internet.