Darmowe oprogramowanie sprzedazowe

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w każdym sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego typu biznesów bywają bardzo różne, jednak na szczęście niewielki budżet wcale nie musi stanowić bariery przed wgraniem takiego rozwiązania. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem dostępnych w sieci – i to w zupełności za darmo. Oto kilka z bezpłatnych programów, opensource’owych systemów POS.


Przedstawione poniżej systemy POS doskonalone są w formule Open Source – a więc mają otwarty kod źródłowy, dzięki któremu mamy możliwość rozwijać je we własnym zakresie i dostosowywać do swoich potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie zachodzą w firmie, a nie odwrotnie.

Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS pozwala na przechowywanie i przetwarzanie informacji o konsumentach, sprzedaży, dostawach oraz pracownikach, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych i średnich sklepach oraz punktach handlowych. Posiada on przyjazny interfejs oraz bardzo funkcjonalny moduł do raportów. Niestety, jako system internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, jest bardzo ograniczone.

Floreant POS
Floreant POS to jedne z lepszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki dużej społeczności użytkowników oraz możliwości używania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego biznesu gastronomicznego – bez względu na jego wielkości. Zaletami systemu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w całkowicie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla innych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a także ogromne możliwości konfiguracyjne i raportujące.

OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Cechuje się on dużymi możliwościami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń wykorzystywanych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, i wiele innych urządzeń.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl