Diagnostyka urzadzen elektronicznych

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klas układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego użycie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, które potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i monitorowanie go na określonym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, jak również do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.