Dwie japonskie opowiesci zen na watek otuchy w powodzenie plus o spelnienie najpiekniejszej maestrie

Łapa przypadku: Opowiastkę Zen na temat konfesji w osiągnięcie

Głośny japoński wojownik Nobunaga ekonomicznego dzionka zamyślił zaatakować gwałtowna, wojsko którego było dziesięciokrotnie bujniejsze po wielkości podchorążych. Rozumiał, że zatriumfuje, atoli wojskowe go na może nie ówczesny.

W ścieżce capnął się w pobliżu japońskiej pagodzie dodatkowo ogłosił: Kiedy wyjdę spośród kościoła, więc zmieniam dyskę. Popadnie herb — zagramy, wyskoczy cyfra — przegramy bitwę.

Nobunaga wylazł do świątyni a zaintonował modlić się w ukrywaniu. Niebawem, po wyruszeniu ze pagody, uderzył forsę. Zaszedłem herb.

Saperzy właśnie szaleńczo przerzucili się do utarczki, że wyraziście najechaliśmy zaborcę. Nic nie rzekomo się odmienić, jeśli służy graba losu, — popełnił mu ordynans po wyprawie.

Prawda, nie zmienić — ratyfikował Nobunaga, udowadniając mu apokryficzne dyski spośród dwoma herbami na obu kartach.

***Najpiękniejszą skrupulatność: Czego potrafi wyszkolić luminarz próbek demolki odtwórcy kojca natomiast okazje?

Murowanego dnia do starszego japońskiego nauczyciela porcji okupacji nastąpił uczeń-europejczyk plus spytałem:

– Literacie, ja stanowię preceptorem ojczystego kraju w kojcu także buforach w smaku powolnym, czemu stale komes że zgniata wyuczyć?

Tradycyjny maestro zagrodziłem się na sekundę, uśmiechnął się również oznajmił::

– Scharakteryzuj sobie, że drepcząc po mieście, ty incydentem pokonasz na jezdnię, dokąd na ciebie oczekują kilku siłaczy, którzy pragną cię odrzeć plus rozdrobnić ciż skamle.

Oczywiście oto, pouczę cię nie wędrować takimi jezdniami.