Etapy wdrozenia erp

Podjęcie działalności z planem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji jest szczególnie intuicyjna natomiast nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. Dodatkowo przydatny jest podręcznik który w pogodny i delikatny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Kierowany jest w formacie .pdf – wolno go więcej znaleźć na stronie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima oraz nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Powierzchnie Klienta lub z naszego Partnera. Producent przygotował bardzo zacnego i lekkiego kreatora, który szybko prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego otwarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia wymagania instalowanej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica liczy na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Następnym etapem istnieje okazję dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dostęp do wielu modułów. Po tym podnosi się już właściwa instalacja. Stoi ona kilka minut zaś nie wymaga już z nas żadnej aktywności. W momencie instalacji wyświetlane są wiedze o danych całego pakietu, jak i zgodności z kolejnymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na cel jesteśmy szansę skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która przekazuje nam kolejne zajęcie “w chmurze” na przechowywanie naszych danych. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.