Frezowanie cnc rogow

https://grupa-wolff.eu/pdf/katalog-ex/12/dlawnice-kablowe-z-metalu-zaslepki-redukcje-i-akcesoria-ex-atex.pdf

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a także chropowatości różnego sposobie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą z niezwykle atrakcyjnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest łączone w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To dokładnie do tej linie możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Natomiast w relacje z urządzenia, na jakim pracujemy, że się zdarzyć, iż narzędzie może także wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej znajduje się, iż to obecnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, iż urządzenie, na którym powodujemy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Już na zbytu jest wiele rodzajów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a dodatkowo nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Istnieje obecne niezmiernie istotne, bo w relacje od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.