Gabinet stomatologiczny a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało ustanowiono w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zrezygnują z prowadzenia działalności, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty wykazały się chybione. Sprzedawcy kas posiadają w własnej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, jak a pełne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno również zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest delikatna. Przykładem tylko potrafią być pomocy medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie był zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest jedynie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być wypełniony przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do pozostałych grup zawodowych stanowiących te urządzenia od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz świadczący usługi na sytuację osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów jest ostatnie absolutny sposób na wyprawę z czarną przestrzenią w handlu i pomocach.

Poddaje się pytanie, czyli w latach następnych podobnie będzie silna wygrać z pomocy na zakup kasy. Obecnie zawiera ona 700 zł. Może z niej zastosować wszystka osoba, jaka w sezonie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie silna wykorzystać spośród tej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.