Gospodarka magazynowa bibliografia

Wraz ze koleją stylu życia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby budujemy w okolicznych sklepach czy dyskontach, i po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie chodzimy do ważnych sklepów, w jakich możemy dostać dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche bądź w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i higien, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu jeszcze możemy „świeże” warzywa, zyski i mięso. Ale czy by na pewno świeże? Tej gwarancji nie trzymać nie będziemy kupując ciało w hipermarkecie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, motywując do zakupu. I jeżeli market dołączy do tego wyjątkowo dobrą cenę mięso wychodzi z półek a właśnie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki kup w markecie, ale to absolutna okazja, piękna sztuka mięsa w korzystnej cenie. Docieramy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i efektownie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem dostępnym w sklepach czy dyskontach jest wysoka. Przede każdym dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który potrafi zapomnieć dobrą opinię, użytkowników oraz dochód. Nowa sprawa, hurtownia kupując mięso zajmuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I że obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek ma zapewniony. I nawet wyższe niż w hipermarketach wartości nie są w stopniu zniechęcić klientów do kupowania mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie spośród pewnością pozytywnie wpłynie na bliskie zdrowie.

Mając pod opiekę powyższe niekwestionowanym wydaje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad braniem go w całych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i cenie odżywcze to role, które przydzielają się nie mieć wartości przedstawionej w walucie.