Kasa fiskalna handel obwozny

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w jakimś sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. Ale z początku. Co to istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi to nic dziwnego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu możemy zarejestrować ruch i kwotę podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o zakupach rejestrowane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wymienia się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące kwalifikuje się na właściwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są stosowane w kieszeniach kwalifikują się też na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny uważają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów i usług));- systemy bazujące na komputerze (w współczesnej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kwocie zaczynane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma