Kasa komputerowa alternatywa dla tradycyjnej kasy fiskalnej

Kasy fiskalne, to obowiązek który dotyczy wielu osób prowadzących własną działalność gospodarczą, nic więc dziwnego w tym, że producenci urządzeń rejestrujących sprzedaż oferują nam coraz więcej ciekawych rozwiązań. Tradycyjne kasy fiskalne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, wiele osób stawia jednak na alternatywną metodę prowadzenia odpowiedniej dokumentacji w miejscu obsługi klienta. Swą uniwersalnością oraz licznymi możliwościami wyróżniają się kasy komputerowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Zalety kas komputerowych

separator magnetycznySeparatory magnetyczne | GRUPA WOLFF

ibm_sure_pos_300

Źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/ibm_sure_pos_300.jpg

Kasa komputerowa to nic innego, jak komputer pomagający sprzedawcy w obsłudze klienta, dokumentowaniu sprzedaży oraz w rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Kasy takie mają wiele zalet. Możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie oprogramowania to wielka zaleta dla wielu przedsiębiorców, choć nie brak i takich osób, które doceniły te komputery ze względu na wygodną klawiaturę. Ekran oraz duże klawisze sprawiają, że wprowadzanie wszelkich informacji do komputera staje się zadaniem łatwiejszym. Zmniejsza się też ryzyko pomyłki, dość często wynikającej z przyciskania nieodpowiednich klawiszy na maleńkiej kasie fiskalnej. Kasy takie należy wprawdzie często aktualizować, dają one jednak wiele możliwości tym, którzy chcą rozszerzać swą działalność. Rozbudowa systemu w takich kasach nie jest problematycznym zadaniem i większość przedsiębiorców może z czasem z takiej oferty skorzystać.

W jakich placówkach takie urządzenie sprawdzi się najlepiej?

ibm_sure_pos_500

Źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/ibm_sure_pos_500.jpg

Specjalny komputer, który zastąpi tradycyjną kasę fiskalną, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachowanie ścisłej kontroli nad sprzedażą oraz ilością posiadanego towaru jest wyjątkowo ważne. Z kas komputerowych chętnie korzystają ci przedsiębiorcy, którzy mają sporą bazę towarów oraz ci, którzy bardzo często wystawiają faktury. Kasa taka pozwala też na wystawianie rachunków uproszczonych, co jest kolejnym ułatwieniem dla przedsiębiorców korzystających z tego rozwiązania. I choć kupno takiej kasy jest większym wydatkiem niż inwestycja w tradycyjne urządzenie, w wielu przypadkach korzystanie z takiego komputera przynosi przedsiębiorcy więcej korzyści.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl