Kennzahlen f b controlling

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/krajalnica_310p/1/Części zamienne do krajalnic Ma-Ga 310p (zobacz schemat) - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Controlling ekonomiczny jest integralną częścią controllingu w wszystkiej solidnej firmie. Controlling bawi się ustalaniem zapotrzebowania na materiały finansowe, rentownością sposobów finansowania przedsiębiorstwa, kosztami i zyskiem, a i płynnością fizyczną oraz analizą efektywności inwestowania kapitału.

Controling można rozbić na trzy etapy: - planowanie, - realizacja, - kontrola.

Po raz pierwszy controlling wykorzystano w latach trzydziestych w USA. Na Daleki Kontynent trafił, przede wszystkim dzięki przedsiębiorstwom niemieckich. Jego ciągły rozwój możemy obserwować od lat pięćdziesiątych. Do swego świata przywędrował przede każdym za sprawą fili międzynarodowych korporacji, aczkolwiek coraz większa wielkość i małych firm, czasem nawet nie całkiem świadomie, zaczynają wprowadzać narzędzia controllingowe. Bez kłopotu można powiedzieć, że z controllingiem mamy do budowania wszędzie tam, gdzie w zarządzaniu pojawiają się niniejsze aspekty:

- Zdecentralizowany system panowania w korporacji, - Firma nastawiona jest na wykonywanie ściśle wyznaczonych celów, - Wprowadzono system motywacyjny, jaki planuje robić, że firma działa efektywniej, - Przeprowadzana jest rachunkowość zarządcza, która pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji finansowych, - Dobrze prowadzony system zbierania informacji,

Wpisanie do firmy zasad controllingu finansowego automatycznie wymusza zmiany w jej struktur. Wymienia się jej budowa organizacyjna, system rozliczeń finansowych, a także obieg dokumentów w korporacji. Prowadzenie prawidłowego controllingu finansowego nie jest możliwe bez odpowiednich programów komputerowych. W controllingu finansowych pokrywa się szczególny nacisk na skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem, co nie ma miejsca, jeżeli jesteśmy do budowania z rachunkowością zarządczą.