Kiedy przeprowadzic przeglad kasy fiskalnej

W momencie kiedy przedsiębiorca staje się płatnikiem VAT, musi pamiętać o tym, jakie ciążą na nim obowiązki. Przede wszystkim są one związane z rzetelnym ewidencjonowaniem wszelkich kwestii finansowych wynikających ze sprzedaży proponowanych produktów lub usług. Jednak na tym się nie kończy, gdyż każdy płatnik VAT jest zobowiązany do tego, by zakupić kasę fiskalną. Ponadto musi pamiętać o tym, że Urząd Skarbowy może do pięciu lat sprawdzać zeznania podatkowe, dlatego też właściciel przedsiębiorstwa powinien przez ten czas przechowywać kopie wszelkich wydruków.

Użytkowania kasy fiskalnej wiąże się z kosztami, ale nie tylko. Urząd Skarbowy dodatkowo nakłada na płatnika VAT obowiązek dokonywania przeglądów technicznych. Jeśli natomiast przedsiębiorca nie zastosuje się do tego postanowienia, bądź też nie będzie przestrzegać terminów, mogą grozić mu poważne konsekwencje, głównie finansowe. Warto więc zawsze pamiętać o tym, co ile przegląd kasy fiskalnej i jak należy go przeprowadzić. Jak można się przekonać, właściciel firmy, który rozlicza się w oparciu o rejestr z kasy fiskalnej, ma obowiązek przynajmniej raz na dwa lata zorganizować przegląd urządzenia. Kasy fiskalne w krakowie są również serwisem, który oferuje tego typu usługi, dodatkowo zazwyczaj umieszcza informację na sprzęcie w widocznym miejscu, kiedy wypada kolejny obowiązkowy przegląd.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/zintegrowane-systemy-informatyczne/

Jednak jak można się przekonać, wcale nie trzeba czekać do momentu, aż zbliży się termin obowiązkowego przeglądu, jaki trzeba będzie przeprowadzić. Nie można bowiem zapominać o tym, że przegląd, jaki jest dokonywany co dwa lata jest bardziej kosztowny od tego, jaki przeprowadza się co rok. Warto w związku z tym rozważyć tę drugą możliwość, tym bardziej, że wówczas korzystanie z usług serwisu nie jest takie stresujące. Natomiast w sytuacji, kiedy czeka się do ostatniej chwili, może się okazać, że nagle wypadnie jakaś losowa sytuacja i nie dotrzyma się terminu. Wówczas jedyne co tak naprawdę można zrobić, to złożyć zawiadomienie do Urzędu Skarbowego, że termin przeglądu kasy został przekroczony. Jednak nawet wtedy może się okazać, że przedstawiciel Urzędu Skarbowego ukarze płatnika VAT, domagając się na przykład zwrotu 50-procentowej dopłaty wynikającej z zakupu kasy fiskalnej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl