Komputery nowoczesne technologie w sporcie

Często możemy zauważyć w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w budowie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie łączy się w ogromnych marketach i sklepach przylegających do budowy sklepów.

Jest w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli jesteśmy do postępowania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jeżeli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszystkim konkretnym produkcie. W spraw gdyby tego zbioru jest nic, nie jest przy tym bardzo pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie zmiany w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, wówczas musi brać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i poświęcania jej przy każdej transakcji, jest wszystek wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, oraz jest szczery w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.