Komunikacja interpersonalna szkolenie

Kontakty międzynarodowe są niezwykle modne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w sferach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, i nie po kilku miesiącach, kiedy to bywało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na kolejny kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych propozycji współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się większe i tańsze, oraz co wewnątrz tym chodzi - także znacznie częstsze. Obecnie bez kłopotu można zdobyć się na własny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa kultura a oryginalne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także silna wylądować w Azji, w Afryce czyli na egzotycznej wyspie. Obraca się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Zgód Europejskiej a wszelki jej mieszkaniec może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która wymaga uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle znaczące są w współczesnym faktu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w znaczących negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.