Najpopularniejszy program dla malych i srednich firm

Comarch optima jest jednym z najbardziej popularnych w naszym kraju programem przeznaczonym zarówno dla małych jak i średnich firm funkcjonujących w każdej branży. Omawiany program jest wybierany najchętniej przez biura rachunkowe, a także przez doradców podatkowych.


Cały system Comarch optima można znaleźć w wersji stacjonarnej jak i w wersji usługowej. Dlatego też klienci mogą korzystać z programu i zarządzać firmą mobilnie – przez Internet.
Dostęp do niniejszego programu otrzymuje się w zamian za stałą miesięczną opłatą. Opłata uzależniona jest od rodzaju programu oraz usług jakie jest w stanie zaproponować.
Program Comarch optima oferuje w swoim szerokim wachlarzu programy w zakresie handlu z magazynem, księgowość, płace i kadry, rozwiązania dla biur rachunkowych, CRM i serwis, raportowanie i analizy, sprzedaż w Internecie oraz rozwiązania mobilne.
Program Comarch Optima pozwala na znacznie prostsze oraz efektywniejsze zarządzanie zarówno małymi jak i średnimi przedsiębiorstwami. Rozbudowany moduł niniejszego programu pozwala na obsługę wszelkich form księgowości. Często się go stosuje jako system zarządzający w biurach rachunkowych.
Na uwagę zasługuje fakt, że Comarch Optima na polskim rynku dostępny jest od roku 1998. Program ten działa pod systemem operacyjnym Windows.
Program Comarch Optima daje możliwość skorzystania z wersji Demo, w celu zapoznania się z możliwościami programu. Wersja demonstracyjna dostępna jest dla użytkownika przez okres sześćdziesięciu dni. Aby móc korzystać z wersji demonstracyjnej, należy podać swoje dane, między innymi imię i nazwisko, nazwę firmy, miejscowość, telefon kontaktowy oraz adres email. Po wypełnieniu formularza należy kliknąć „pobierz”. Następnie na adres emailowy otrzymujemy link do pobrania programu, a także instrukcję instalacji.