Napoje zimne bezalkoholowe charakterystyka

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego rodzaju. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się przygotowywać je samemu. Istnieje więc nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale same większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najdostępniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na dowolnym stoisku. Ciekawym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna forma będzie delikatnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne skutki to wciąż nie wszystko. Trzeba pamiętać dobrzy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje dużo takich wyników oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale same na dowód do wykonywania mrożonej kawy.