Objawy ciazy identyczne jak przed okresem

Z nauce w nauce, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet także dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że jak nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, to termin zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie skuteczny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede wszystkim mdłości i wymiotów. Jednak za bardzo w współczesne nie wierzymy, jesteśmy dość w stanie czasami przyznać, że chyba się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie popada w ogóle efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one bardzo niewielkie. Co żebym się choć nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że gdy nie ma czasu i są mdłości, to świadczy, iż dalej będzie więcej dziecko. Co natomiast z starymi, które mają niestandardowe objawy ciąży? I które one umieją być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które pozwala nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Koleje w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że osobom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich formach konieczne będą popularniejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a też u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że więcej pijesz. Po drugie, ponieważ na twój pęcherz w powiększonej macicy „jest” co najmniej 2 kg małego stworka. Raczej nic na to nie poradzisz, jedynym lekarstwem będzie wyłącznie wyposażenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dużych) oraz liczne należenie do łazienki, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może spowodować groźne konsekwencje. Chrapanie – winę za to ponoszą spuchnięte nozdrza, które nie tylko mogą powodować wrażenie ciągle zapchanego nosa i eleganckich krwotoków, ale i chrapanie w nocy. Nie planuje zawsze tego krótkiego. Dzięki temu twój mąż, który do tej pory niemal co noc sprawiał cię swoim pochrapywaniem, zauważy gdy się czułaś oraz co przez niego miała. Zmiany skórne – chodzi o dziwne plamy na brodzie oraz szyi również o pajączki mogące pojawić się niemal na jakimkolwiek obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego gatunku zmiany odpowiada melanina, która w częstych warunkach umożliwia nam dobry odcień skóry (czy każdy jej poziom), ale jej nadmierne realizowanie w okresie stanu błogosławionego może sprawić do dziwnych zmian i produktów rodem z najprawdziwszych horrorów. Nie wypełniaj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na osób, zainwestuj w kosmetyk i wcale kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – istnieje toż tymże niezwykle trudne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „ostatnia chwila, jak potrafimy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te zwykłe też nie, kiedy i również coraz dużo rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają nastąpienie w sen. Niestety, widać nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie można ci usuwać się lekami nasennymi!). Trzeba używać się przyzwyczaić. Jednak, tak jak i wcześniej, te obrazy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się też inne, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na ogół, ciąża toż znacznie zadowolony okres bycia kobiety, czyli nie pozostaje mi nic nowego, gdy tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, radosnej i delikatnej ciąży, kiedy i więcej szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.