Odkurzacz centralny electrolux cena

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie doznają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje oraz bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest natomiast znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w perspektywy rurek i przewodów, które zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania kieruje się z niewielu elementów. Pierwszym i najistotniejszym z nich istnieje firma centralna. Do niej dane są sztywne rury, które doprowadzają do gniazd ssących umieszczonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża składa się do najbliższego gniazdka także dzięki temu mocna łatwo przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Przeważnie jest zlokalizowana w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej robi się z silnika urządzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym jest dodatkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na istotniejsze i młodsze. Im ważniejszy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w wieżowca w pierwszych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.