Oswietlenie ewakuacyjne ile luxow

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią niezwykle drogą działalność w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, i nawet że stać zagrożone ich istnienie. W okresie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zakończą się tylko po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w współczesnych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na inne rodzaje, ale zadaniem każdego spośród nich jest zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien moment po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, zaś w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie dopiero w sektorze ale więcej w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w sezonie dobrej pracy instalacji. W okresie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest niestety pewne wady, jakimi jest podawanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób teoretyczny do brania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można również użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało pracować wiele godzin, ale działalność będzie mocna jeszcze dać do różnych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.