Pakowanie prozniowe czy warto

odkurzacze przemyslowe

Pakowanie próżniowe daje ogromną władzę nad tradycyjnymi formami pakowania i przechowywania. Produkty włożone w ten rozwiązanie dłużej utrzymują świeżość też są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

Pomagają one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest montowany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Istnieje to głównie ciekawa konstrukcja. Po dokonaniu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na pełną powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów ważni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do bardzo wygórowanych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - charakteryzuję się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia a do materiału jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona ponad na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niestandardowych wzorach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z ostatnim korzystniejsza sumę pakowanych produktów na doba. Dla zastosowań amatorskich bądź w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w znaczących sklepach czy domach produkcyjnych lepszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania dodatkowo w dłuższym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku istnieje wielu producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!