Pakowanie prozniowe zywnosci zalety

tłumaczenia dokumentówTłumaczenia dokumentów - Lingua Lab

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesorium do pakowania stosowane są oraz do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo te stosuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Obejmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego wolno je korzystać również do zamykania butelek z winem, kiedy oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że stanowić chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą być ponad dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od typu wyrobu a od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie istnieć składane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie posiadają one sprzedaż całej przestrzeni.