Plytki bezpieczne

Firmy z wielu lat dostarczają szeroką gamę rozwiązań służących do pomocy maszyn i instalacji procesowych przed uszkodzeniem, w wyniku niekontrolowanego spadku lub wzrostu ciśnienia w zespole. Drinku z pierwszych zabezpieczeń tego rodzaju są bursting discs, czyli płytki bezpieczeństwa.

http://erp.polkas.pl/optima-szkolenia-polkas-organizatorem/INFORMATYK-WDROŻENIOWIEC SYSTEMÓW KLASY ERP | Systemy ERP | POLKAS

Dania te wykonują analogiczną rolę jak zawory bezpieczeństwa, z obecną odpowiedzią, że po zadziałaniu potrzebujemy je nazwać. Z dodatkowej strony, ze względu na łatwiejszą konstrukcję, płytki bezpieczeństwa są o znacznie tańsze od zaworów. Co ważne, płytki mogą być stosowane samodzielnie czy w mieszanek z zaworem bezpieczeństwa. W sukcesu kompletu płytka-zawór rola płytki polega na pokryciem zaworu przed korozyjnym wpływem miejsca pracy i zanieczyszczeniem. Rozwiązanie to umożliwia zastosować tańszy zaworów o niższej jakości wykonania materiałowego. Płytki bezpieczeństwa charakteryzuje kompletna szczelność, siła na zmiany ciśnienia w programie oraz bardzo długi czas bezawaryjnej pracy.
Jednowarstwowe płytki bezpieczeństwa używane szczególnie dla prostych aplikacji także wielkich ciśnień rozerwania. Płytki zostały tak skonstruowane, aby ciśnienie rozerwania stanowiło wypadkową wyboru odpowiedniej grubości i form wykorzystanego materiału. Maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze może sięgać do 70% nominalnego ciśnienia rozerwania. Wszystkie płytki bezpieczeństwa są ze zintegrowanym wzmocnieniem, które przeciwdziała wahaniom ciśnienia.
Trójwarstwowe płytki bezpieczeństwa w grupy przypadków wykorzystuje się dla niskich, średnich, a i dużych ciśnień pracy. Oferowane rozwiązania mogą prowadzić pracę przy ciśnieniu roboczym na okresie nawet 80% wartości ciśnienia rozerwania płytki. Laserowo nacięte, dane punkty rozerwania umożliwiają nam dużą dokładność zadziałania łatwy zaś w wymieszaniu z membraną uszczelniającą ustalają ciśnienie rozerwania. I w wypadku tak wysokich ciśnień rozerwania stosuj się płytki z nacięciem gwieździstym co zapewnia brak fragmentacji po zadziałaniu. W projekcie uzyskania jako najprawdziwszej dokładności zadziałania, punkty rozerwania zostały stworzone przy zachowaniu nowej technologii laserowej. Scalone wzmocnienie gwarantuje siłę na życie próżni, bez sensu na rozmiaru płytki. Przy aplikacjach gdzie problemem potrafi stanowić korozja, element ulegający rozerwaniu ubezpieczony jest zbyt pomocą membrany uszczelniającej.