Pojemnik 770l

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W współzależności od wzoru i rodzaju potrafią być określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie że istnieć większa niż 200 stopni Celsjusza zaś nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Program do harmonogramów pracyenova365 Czas Pracy | Systemy ERP | POLKAS

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami przemieszczającego się bębna.

Dozowniki celkowe są za znaczenie w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszelkim etapie produkcji, również w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych zapewne być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.