Postep technologiczny rozprawka

W ostatnich czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwile dawały się być złe stają się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki pracuje się z dnia na dobę na polskich oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy użyciu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w tych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego i ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje naszym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się coraz to innych udogodnień dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przypadkiem prawdopodobnie istnieć tutaj znana od wielu dekad kamera. Obecnie jednym z biegów jakie stanowią ten typ sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Ma wtedy przede każdym zwiększyć wygodę ich stosowania przez co staną się bardziej widoczne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma przecież też swój drugi aspekt - może montować na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w polach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość dania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią być węższe niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla przeciętnego, zwykłego człowieka gra toż kiedy fikcja. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to więc na pełną hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może zatem służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania programu w określonym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na system wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.