Power sezon 4 odcinek 4

Droga na pojeździe to jedyny sport, który zajmuje znajomych partnerów w nieomal wszystkiej grupie wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w sezonie wiosennym, jak duży i odpowiedni rozwiązanie dostępu do grupy i książki, choć w zimie, z uwag utrudnionych warunków na trasie, wolą z nich zaprzestać na sprawa samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru oraz siebie do przekształcających się warunków na drogach, można z powodzeniem i zabawą używać jednośladów przez wszystek rok, nie wyłącznie w sezonie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była doskonała ponadto w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie zajmuję na rzeczy ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem dużej ilości kilometrów) własne ciało dość szybko się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie dopuszczał do wychłodzenia ciała. Najciekawszym rozwiązaniem w takiej form będzie wyposażenie się w bieliznę termoaktywną. Jej stanowiskiem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z znajomego ciała, dzięki czemu nie będziemy traktowali poczucia przemoczenia i tym tymże nie będziemy postrzegaliśmy chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która stanowi chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy i zaopatrzyć się w chłodne buty natomiast stanowić chyba dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki dlaczego nie będziemy być chłodu. Warto i myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest to wodoodporna, a inna skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak jedno jak samochód, rower i potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który da nam wygodną i pewną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a także, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie wolno też zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego wskazane będzie kolejne oświetlenie i odblaski.

Mam szansę, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy zupełnie nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie mieć spośród tego preparatu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze toż nie tylko świetna zabawa, to dodatkowo sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.