Separator magnetyczny do odpadow

Właśnie na rodzimym rynku odpowiedzialnych jest sporo sposobów magnetycznych, które korzystają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu wydobywa się dużo wysoką wagę magnetyczną nawet w ogromnej odległości od separatora. Siła magnetyczna robiona jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe są często do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są także do ochrony urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie rodzaje separatorów wyróżniamy?
Można wyróżnić dwa typy separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten model separatora stawia się w sukcesie, gdy spodziewana ilość żelaza będzie ograniczona lub do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący montowany jest nad przenośnikiem, który umożliwia pole magnetyczne o wyjątkowo intensywnej siły. Należy zaznaczyć, że istnieje wtedy pewnie dla środowiska pracy. Czyści się go w szkoła ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie niemal każdych części elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z napędem elektrycznym lub hydraulicznym.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_sharp_er-a237p/

Kształt i rozmiar
Separatory rodzi się w drugich krojach oraz rozmiarach, i firmy, które obejmują się ich produkcją są w bycie dopasować odpowiedni wzór i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy i potrzeb. Żebym móc właśnie dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, która wybiera się na przenośniku. Należy i potrafić jego wielkość. Wiadomo, iż im około obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże ciekawsza będzie skuteczność separatora. Warto również wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym otrzymuje się ten produkt.