Sklep papierniczy wyposazenie

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz akcesoria są niezbędne w markecie z artykułami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i wykonywa produkty mięsne do sprzedaży. Jest mnóstwo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich przechowuje się mięso – wśród nich komunikuje się witryny, zamrażarki, wyspy czy i szafy mroźnicze. Świetnym pomysłem, zwłaszcza w niższych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie lecz w składzie, lecz jeszcze w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Wydaje się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest jednocześnie lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W prawdziwszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest mienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w zakładzie mięsnym to wartość, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna stanowić odpowiednio głęboki plus pewny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak i klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem niezbędny jest do cięcia mięsa z kością. Również jest z nożami do cięcia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z serii dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej czy stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto przydatne jest urządzenie się w wilka do mięsa, służącego do mielenia mięsa na wymaganie klienta. Jednak nie jest zatem niezbędny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje również kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Pomocne jest także zainstalowanie klimatyzacji, która wskazana jest w zachowaniu optymalnej temperatury w sali sprzedaży – szczególnie latem. Ważne istnieje zarówno oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin otrzymujących się na wystawy.