Starania o ciaze po lyzeczkowaniu

W czasie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spełniły go, by jak już powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich odbieranie jest bowiem bardzo naturalne. Polega na wykryciu hormony HCG (tworzonego w przypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle prymitywne w eksploatacji a również bardzo wrażliwe, dlatego należy je zaczynać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie terminu ważności. To bo jego rangi potrafią być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe zrobienie oraz odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Może toż znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym stanowić istotniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i dokonać dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.