Uklad rozrodczy zenski zewnetrzny i wewnetrzny

uziemienie instalacjiSystem kontroli uziemienia instalacji procesowych | Newson Gale Earth-Rite MULTIPOINT | GRUPA WOLFF

Witam serdecznie w kolejnym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W obecnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, gdy on gra. Zachęcam do pozycji.
Z pomocy na znaczenie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy wyróżnia się na oficjalne i wewnętrzne. Do ostatnich innych zaliczamy, jak ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Bardzo więcej jest przecież narządów zewnętrznych, zatem nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ osoba jest dwa jajniki, istnieją również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej znajduje się w nowoczesnych czasach nowotwór tego przewodu. Ponieważ tak ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej prac do męskich jąder. Robią one komórki jajowe, jakich celem bycia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w którym tworzy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt dopuszczony do gruszki. Kobieta, jaka nie miała jeszcze szansie narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najgrubszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki teraz opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej wprowadzane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeśli szuka o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w następującym artykule.