Uziemienie falownika

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów i kolejnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny odkłada się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w całej Europie dociera do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to dość realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest wszystek zdrowo myślący pracownik i menedżer w dziedzinie.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich zajęcie w zasadzie wytwarza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na rynku jest olbrzymia liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają jeszcze na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W powiązaniu z różnymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania towaru czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co stanowi użyteczne w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania powszechnie zwraca się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do pełnego ograniczenia proces zakładania się powierzchni materiałem. Widać to wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Traktuje więc nie tylko urządzeń, ale też pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.