Zalacznik nr 3 kasy fiskalne

Używając kasy fiskalnej spełniony zostaje obowiązek fiskalizacji sprzedaży. Rozwiązanie to traktowane jest w niskich placówkach handlowych oraz usługowych, gdzie nie jest potrzebie prowadzenia gospodarki magazynowej. Przy pomocy kasy można wydrukować raporty sumaryczne sprzedaży, a też raporty szczegółowe.

Kasy z kopią elektroniczną umożliwiają wydruk z pamięci m.in. kopii raportów dobowych fiskalnych oraz kopii wszystkich paragonów albo z konkretnego dnia. Przed nabyciem kasy musimy zdecydować lub w perspektyw nie będzie konieczności połączenia kasy fiskalnej z komputerem. Stanowi wówczas znaczne już w sezonie wyboru kasy. Nie wszystka kasa może współpracować z komputerem, czytnikiem kodów lub nawet szufladą, dlatego warto przed kupnem kasy zetknąć się ze lekarzami w obiekcie wybrania odpowiedniego urządzenia. Kasa fiskalna sharp przeznaczona dla placówek handlowych może współpracować z kolejnymi urządzeniami.

Kasy segmentu średniego i kasy systemowe można bez problemu połączyć z komputerem, na którym stanowi wgrane oprogramowanie handlowe. Sprzedaż podejmuje się przy wykorzystaniu kasy fiskalnej, jednak aby osiągnąć aktualizacji stanów magazynowych w komputerze chodzi na wstępu odczytać sprzedaż z kasy. Także z nowymi towarami lub zmianą zapisanych cen. Najpierw zmiany dokonujemy w magazynie sprzedażowym, następnie wysyłamy do kasy. Sprzedaż że żyć uprawiana na kasie przy wyłączonym komputerze. W zależności z danego oprogramowania z kasy kierowana jest sprzedaż paragon po paragonie lub zbiorczo. W podejściu tym wszystkie towary planują naszą rolę w składzie, dlatego podstawa jest odpowiednio wysoka, aby przyspieszyć sprzedaż niezbędne jest zastosowanie czytników kodów kreskowych przy kasie, a jeszcze przy komputerze w obiektu ułatwienia wpisywania materiałów do magazynu. Zawsze przed wybraniem kasy i programu należy wziąć z pomocy specjalistów, którzy wybiorą dobrą konfigurację na skalę potrzeb.

W wszystkiej firmie handlowej zwykłą kasę i komputer można wymienić nowoczesnym rozwiązaniem opartym na komputerze typu POS z ekranem dotykowym, na jakim stanowi wgrane oprogramowanie handlowe. Komputer musi odnajdować się obok drukarki, aby kasjer był w zakresie ręki ekran oraz wydrukowany paragon.