Zalety przechowywania zywnosci w prozni

Wszyscy chcemy odżywiać się zdrowymi i świeżymi produktami. Jednym z coraz popularniejszych sposobów przechowywania żywności jest pakowanie ich w próżni. Jakie są zalety próżniowego przechowywania jedzenia?

sharp erKasa fiskalna Sharp ER-A237P - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Bezpieczeństwo
Istotą próżniowego pakowania żywności jest umieszczenie jej w środowisku pozbawionym powietrza. Dzięki temu jedzenie nie ma kontaktu z wieloma bakteriami przyspieszającymi jego rozkład. Ten sposób przechowywania produktów żywieniowych zapobiega również ich wysychaniu. Dzięki temu jedzenie może być dłużej przechowywane, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Poza tym pakowanie próżniowe chroni żywność przed insektami przenoszącymi niebezpieczne drobnoustroje.

Smak i świeżość produktów
Żywność przechowywania w próżni dłużej zachowuje swój smak. Odnosi się to do produktów suchych i mokrych. Brak dostępu powietrza sprawia, że jedzenie bogate w olej i tłuszcz nie jełczeje i nie nabiera nieprzyjemnego smaku i zapachu. Produkty, takie jak mąka i cukier, nie twardnieją ani nie powstają z nich grudki. Mąka lub cukier puder umieszczone w pojemnikach próżniowych nie będą wymagały późniejszego przesiewania.

Techniki przechowywania
Istnieją specjalne pojemniki i woreczki foliowe, do których wystarczy zapakować żywność, a potem usnąć z nich powietrze za pomocą ręcznych pompek. Droższym, ale najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z bardziej zaawansowanego sprzętu. Profesjonalne pakowarki prozniowe dają pewność, że pakowane przez nas produkty są całkowicie odsączone z powietrza zawierającego niebezpieczne dla jedzenia drobnoustroje.

Oczywiście należy pamiętać, że pakowanie próżniowe nie stanowi alternatywy dla przechowywania jedzenia w lodówce. Zastosowanie obu tych metod pozwoli na dłuższe przechowywanie żywności oraz cieszenie się jej smakiem i soczystością.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl